Хороша країна Болгарія — туристові тут є де розвернутися: пляжний відпочинок, святі місця та цілющі джерела, дивовижні сплетення архітектурних стилів та пам'ятники старовини, чудова природа, гірськолижні курорти та чисте повітря еко-маршрутів, а головне — все поряд, все компактно. Розміри країни дозволяють за одну поїздку охопити відразу кілька регіонів і набратися вражень до наступного заїзду в цей гостинний край.
До послуг спраглих лінивого відпочинку на пляжі - ціла плеяда знаменитих курортів, імена яких з манять своїм теплом і обіцянкою повного розслаблення: Сонячний Берег, Помор'я, Золоті Піски, Русалка, Сонячний День та багато інших. Чорне море в Болгарії тепле, піщані пляжі чисті, а довкола — краси природи та архітектури.
У країні не дуже багато великих міст, але тільки на вивчення Софії та Пловдіва можна сміливо витратити всю відпустку. Болгарські міста дихають традиціями та старовиною, у кожному районі можна зустріти старовинний храм чи пам'ятник, тож міський туризм дуже цікавий.
Монастирі, церкви та храми теж є основою окремого виду туризму, паломництво по святих місцях християнської Болгарії — популярний та затребуваний напрямок. Навіть не особливо релігійним мандрівникам варто відвідати головні храми столиці, а також унікальні монастирі Рильський і Бачковський, що прекрасно збереглися до наших днів.
З грудня по квітень Болгарія чекає на гості райдерів, для них у мальовничих горах збудовано понад 10 гірськолижних курортів та спортивних центрів, кожен з яких по-своєму унікальний: найстаріший Боровець у Рильських горах, а також низка невеликих курортів по сусідству, популярний та демократичний Банско. , Пампорово, де можна поєднати катання з лікувальними процедурами
До речі, оздоровчий відпочинок у Болгарії
також популярний у всій Європі, туристи їдуть поправити здоров'я у місцевих бальнеологічних курортах, на мінеральних водах та лікувальних грязях, що відмінно поєднуються з м'яким кліматом та свіжим повітрям гір, лісів та моря. Термальні джерела міста
Сапарєва-лазня
відрізняються найвищою температурою гейзерів, у Велинград
Санданськи
приїжджають за фтористими водами, що допомагають позбавитися проблем зі шлунком та обміном речовин, а джерела вздовж узбережжя багаті підвищеним вмістом брому та йоду. При цьому, послуги здравниць і санаторіїв Болгарії доступніші за їхні аналоги з інших країн Євросоюзу.
Ще одну прикметну особливість Болгарії можна сміливо використати для знайомства з різноманіттям слов'янської та європейської культури — міста та курорти країни з весни до осені приймають безліч різноманітних фестивалів та конкурсів. Музика, танці, кіно та мультфільми, народне мистецтво — всіх напрямків не перелічити, головне, не забудьте завчасно дізнатися про великі заходи по сусідству з місцем вашого перебування, можливо, вдасться з головою поринути у яскраві барви міжнародних подій та запам'ятати відпустку на все життя.
Клімат
Клімат Болгарії на півночі та в центрі країни – континентальний, на півдні – перехідний до середземноморського. Загалом він прохолодніший, ніж в інших місцях Європи на тій самій широті. Взимку середня температура в горах близько -5 °C, але часом може опускатися і до -30 °C. Товщина снігового покриву сягає 2 м.
Середня температура у липні у Софії +16...+27 °C, у Варні +19...+30 °C. Вода влітку прогрівається до +21...+23°C.
Тривалість сезонів на різних гірськолижних курортах Болгарії може помітно відрізнятися, тому завжди варто уточнювати її заздалегідь. На деяких не найвищих гірських курортах можлива відсутність або нестача снігу. А за температури вище +3 °С (буває і таке в розпал гірськолижного сезону) навіть снігові гармати не допоможуть.
Дивіться також прогноз погоди на основних курортах Болгарії на найближчі дні та аналіз погоди у Болгарії по місяцях.
Готелі Болгарії
Останнім часом готельний фонд країни активно реконструюється, а на початок сезону кожен готель проводить косметичний ремонт. Більшість готелів – 3* та 3* люкс. «Четвірок» та «п'ятірок» у країні з кожним роком з'являється все більше, обслуговують там на європейському рівні. Харчування найчастіше – на базі сніданків (шведський стіл). Особливу популярність мають і санаторії Болгарії, особливо в районі Помор'я або Бургаса.
Майже всі гірськолижні готелі Болгарії нещодавно реконструйовані, цілком відповідають своїй «зірковості» і виконані в альпійському стилі. Найпоширеніша схема харчування – сніданки.
У столиці багато недорогих готелів: хостелів та «троячок».
Пляжі Болгарії
На головних болгарських курортах пляжі піщані, спільні та безкоштовні. Цим найчастіше пояснюється їхня підвищена «густонаселеність», особливо у вихідні поблизу великих міст. Парасольки та лежаки - за гроші: вартість лежака від 8 BGN, парасолька від 4 BGN. Більшість болгарських пляжів можуть похвалитися Блакитним прапором Європейського Союзу – знаком екологічної чистоти. На пляжах можна пограти у волейбол чи теніс, взяти напрокат веломобіль, покататись на конях.
Молоді, яка прагне тусовок, пригод та нічного життя, варто звернути увагу на пляжі Сонячного Берега та Золотих Пісків – тут є всі умови для найактивнішого відпочинку. У той же час, 10 км широких пляжів Сонячного Берегу підійдуть і батькам з дітьми, вхід у воду в затоці пологий, інфраструктура курорту побудована практично на одному рівні з морем, для дітлахів повно розваг. А ось у Золотих Пісках з дитиною може виявитися непросто через особливості місцевого гористого ландшафту, та й вхід у море не такий м'який.
Тим, кому затишок і спокій на відпочинку важливіший за галасливі розваги, пряма дорога на пляжі таких курортів як Ахтополь, Кітен, Огляд, Царево та Созополь. Царево та Ахтополь поки не захопила масова забудова, самі містечка маленькі, ціни низькі, пляжі чисті та красиві, а головне порожні. Созополь дозволить поєднати пляжний відпочинок та знайомство з місцевою архітектурою – стара частина міста суцільний пам'ятник історії під захистом ЮНЕСКО. Кітен та Огляд хороші для відпочинку з дітьми та бюджетних поїздок. А в Огляді ще й найтепліше море.
Гірські лижі
Гірськолижна Болгарія - чудовий привід для райдера поєднати катання на схилах місцевих гір зі знайомством із цим чудовим краєм. У країні на гостей чекають понад 10 зимових комплексів для лижників та сноубордистів різного рівня підготовки.
Найстаріший і найвідоміший курорт розташований лише за 1,5 години їзди від Софії на межі національного парку «Рила». Боровець дозволяє не тільки освоїти більше 40 км трас, але й добре відпочити в тутешніх клубах та барах. Є траси для вечірнього катання. Трохи на захід ви знайдете невеликий гірськолижний центр Панічище. Якщо втомитеся від лиж, вирушайте на прогулянку до місцевих озер, в сосновий заповідник «Скакавіца» або спустіться в містечко Сапарева-Баня — відому бальнеологічну здравницю з гейзером, що кипить. Але і це не все, у Рильських горах також працюють курорти Семково та Малевиця.
Пампорово гарний товстим шаром снігу, пологими спусками для новачків, слаломною трасою міжнародного рівня, м'яким кліматом та сноуборд-клубом. До речі, це ще одне місце, відпочинок в якому можна поєднати з оздоровленням — він є сусідами з кількома бальнео-центрами. Поряд, на схилах Ведмежої гори працюють 7 трас для гірських лиж та 30 км бігових трас курорту Чепеларе.
У гірському масиві Вітоша знаходиться однойменний лижний комплекс із трасами для райдерів усіх рівнів — від тих, хто вперше піднявся на схил до екстремалів. З грудня до квітня «Вітоша» приймає до 3150 гостей на годину, пропонуючи для катання близько 30 км трас. Приємні бонуси – менше години їзди до центру Софії та 11 км бігових трас.
Банско - один із найпопулярніших курортів країни. Знаходиться на схилі гори Пірін. Вважається місцем з найбільш демократичною ціновою політикою, має в своєму розпорядженні 65 км різноманітних трас, у тому числі унікальну цілинну лісову трасу в 11 км. Поруч безліч пам'яток архітектури та майже 200 озер. Відпочиваючи в Банско, дістаньтеся до Куліното та Добриніште. Розмах інфраструктури не той, але справжньому райдеру важливі траси? А останній за сумісництвом ще й найбільший курорт мінеральних вод країни.
На околицях легендарно-анекдотичного Габрово знаходиться не дуже відомий, але дуже цікавий Узане. У переваги йде розташування на території нацпарку «Болгарка», етнографічний музей просто неба, захоплюючі еко-маршрути по хребту Стара-Планіна та розвиток кайтинга.
Лікування в Болгарії
Болгарія - це не тільки весело, яскраво, смачно, а й корисно! Країна по праву пишається своїми оздоровчими курортами, побудованими поряд із сотнями живлювальних ключів термальних та мінеральних вод, джерелами лікувального бруду, здатними поставити на ноги навіть серйозно хвору людину. Важлива перевага болгарських санаторіїв перед подібними закладами інших країн ЄС — демократичніші ціни та м'який клімат. До того ж більшість лікарень розташовані поруч у вкритих лісом горах або біля моря, що забезпечує додаткову терапію свіжим і чистим повітрям.
У гористому передмісті Софії на березі гірської річки Какач збудовано ціле курортне містечко Банкя, відоме престижним санаторієм Організації охорони здоров'я при ООН.
Мінеральні води в різних районах країни допомагають позбавитися різних недуг. Наприклад, уздовж усього узбережжя видобуваються води, багаті на йод і бром. Кремнисті джерела в Кюстендилі та Хісарі рекомендовані при хворобах шкіри, травного тракту та гіпертонії. Такі ж джерела виходять на поверхню в бальнеологічній столиці країни Велинграді та батьківщині Спартака Санданські, у цих містечках видобувають і фтористі води, корисні для шлунка та ендокринної системи.
Не менш популярне грязелікування, що сприяє покращенню стану людей з проблемами опорно-рухового апарату, шкіри, серцево-судинної, нервової систем та багатьма іншими хворобами. Загалом у Болгарії налічується з півдюжини лиманних озер і лагун, що дають цілющу бруд. Найвідоміший курорт і джерело грязей для пелоїдетерапії розташоване на березі Чорного моря — можливості Поморія, що відновлюють здоров'я, були відомі ще за часів Стародавнього Риму. Зараз тут видобувається бруд для багатьох санаторіїв і для виробництва косметики, яку варто прикупити і відвезти з собою додому як по-справжньому корисний сувенір з відпочинку.