Відпочинок у Греції

Їхати до Греції тільки за тим, щоб у шаленому темпі оглядати пам'ятки або, навпаки, ліниво валятися на пляжі — злочин. У цій країні треба насолоджуватися: їжею та вином, морем та полуденною спекою, спілкуванням з місцевими жителями та природою, старовинами та тишею, дискотеками та веселощами. Усім і одразу — інакше тут все одно не вийде.

На зимових гостей Греції чекає комфортна нежарка погода, відсутність літнього «перебору» туристів, величезна кількість пам'яток та чудово розвинена туристична інфраструктура. Крім того, взимку нікуди не діваються «шуб-тури», гарна природа та можливість провести чудовий відпочинок на одному з найкрасивіших островів країни, Родос. Ціни в спа-готелях, що значно знизилися на період несезону, приємно доповнюють картину, до того ж саме взимку можна гризти граніт науки, не відволікаючись на зрадливо блискуче під сонячним промінням море.

Регіони та курорти Греції

Побито і старо, але справедливо: у Греції є все! Ця дивовижна середземноморська країна зібрала, здається, абсолютно всі блага туристичного світу. Запаморочливі вершини, що дали притулок на своїх схилах першокласні гірськолижні курорти на кшталт Василиці чи Каймакцалана, сусідять тут із чудовими пляжами Пелопоннесу та Халкідіків. Ну а розслаблений відпочинок на незліченних грецьких островах, настільки популярних у туристів, легко доповнюється великою «екскурсійкою». Причому останньої вистачає навіть у найзапиленішому куточку Греції — від Афін до якоїсь крихітної ділянки суші, як Патмос.

Клімат

У середземноморській Греції влітку спекотно і сухо, а кількість сонячних днів у році перевищує 300. Найспекотніший період триває з середини липня до середини серпня, тому любителям відпочинку при помірній температурі краще відпочивати тут у травні, червні, вересні та жовтні — на Криті та Родосі. . На островах завжди спекотніше, ніж у Північній Греції. В Афінах приблизно така ж середня температура, що й на островах, але на останніх клімат м'якший, і спека переноситься легше.

На початку і наприкінці літа вночі може бути прохолодно через бриз, що постійно дме. Курортний сезон на островах починається раніше і триває з квітня до жовтня. У Північній Греції сезон триває з травня до вересня. Найбільш м'які та комфортні для перебування в країні періоди - травень-червень та вересень-жовтень.

Готелі Греції

Як відомо, грецьким готелям надають не «зірки», а категорії: deluxe (5*), A (4*), B (3*) та C (2*). Під «екскурсійку» зазвичай пропонуються заклади категорій В та С — прості, але чисті та з усім необхідним у номерах (кондиціонер, телевізор тощо). Пляжні готелі країни анітрохи не поступаються за якістю сервісу сусідам Середземного моря: тут є і розкішні «п'ятірки», і добротні «четвірки». Є готелі, орієнтовані на відпочинок із дітьми.

Якщо в одному готелі є гарний великий ресторан із національною кухнею, а в іншому, розташованому по сусідству, молодіжна дискотека, гостям обох доступно і те, і інше.

Пляжі

Всі пляжі в Греції муніципальні лежаки і парасольки - за додаткову плату (близько 3-6 EUR на добу), багато готелів ставлять безкоштовні лежаки і парасольки. Переважна більшість пляжів - піщані, рідко трапляються галькові. Загалом пляжі на материку більш галасливі, ніж на островах; на останніх багато затишних бухт, і море найчастіше спокійніше.

Гірські лижі

Звичайно, теза про те, що в Греції є все, вже неабияк потріпалася і набила оскомину, проте це не скасовує її правдивості. Адже крім загальновідомих пляжів давня Еллада має прекрасні гірськолижні курорти. Відмінна інфраструктура, схили, як для новачків, так і для досвідчених катальників, мальовничі пейзажі, велика кількість сонця та снігу, дивовижне чисте повітря – все це можна знайти на грецьких гірськолижних зонах катання.

Один із найпопулярніших — Василиця, розташований у північній частині країни, неподалік Гревени. Найсучаснішою вважається Пігадія, що приблизно за 100 км від Салоників.

Головна перевага Пігадії - наявність снігових гармат, що забезпечують відмінне покриття за будь-якої погоди.
Не можна не сказати і про легендарну гору Парнас, на якій розташовані аж три зони катання. Другий за розмірами схил знаходиться в Калаваріті, поряд з Афінами. На горі Ворас ще один відомий курорт – Каймакцалан. У нього — особлива «фішка»: з висоти 2500 м добре видно вершина Олімпу, озеро Вегорітіда і Термічна затока.

Сезон катання в Греції традиційно триває з листопада до квітня.


Паломництво

Греція завжди була не тільки хранителькою античної культури, а й оплотом православ'я. Близько 98% населення країни – православні християни. Не дивно, що у Греції безліч місць, святих для паломників із нашої країни. Починаючи зі столиці Греції, Афін, де знаходиться знаменитий пагорб Ареопаг (саме звідси апостол Павло виголосив свою першу проповідь) і закінчуючи легендарним Святим Афоном. Ця єдина у світі православна чернеча республіка з тисячолітньою історією та з виключно чоловічим населенням доступна, на жаль, теж лише для чоловіків: жінкам заборонено відвідувати територію півострова. Сьогодні тут діють 20 монастирів, у тому числі один російський, один болгарський та один сербський. Жінкам на Афон можна подивитися з борту комфортабельного порома - це одна з найпопулярніших екскурсій для паломників.

Кожен крихітний острівець і містечко Греції може похвалитися своєю церковкою або каплицею, яка, напевно, залишила слід в історії православ'я. Але найбільш значними комплексами залишаються монастирі в Метеорах, монастир Блаженного Потапія біля Лутраки, Мега Спілеон - одна з найдавніших обителів країни, печера Апокаліпсису на Патмосі.

Дайвінг у Греції

Підводний світ Греції дайверів порадує: нехай тут немає коралів, як у Червоному морі або на Великому Бар'єрному рифі, зате вдосталь своїх родзинок та принад. Наприклад, незвичайних морських жителів, дивовижних підводних печер і навіть античні знахідки трапляються. За бажання отримати сертифікат, можна звернутися до однієї з міжнародних шкіл дайвінгу — на Криті та Корфу їх вистачає. До речі, ці два острови вважаються найбільш популярними дайв-спотами. Загалом найкращим місцем для занурення можна назвати Егейське море: захід Криту, острови Лесбос, Самос та Тасос. Тут і скелясті рифи, і рельєф із застиглої лави підводного вулкана, і каньйони, і навіть кораблі, що затонули.

Шопінг та магазини

Магазини відкриті з 9:00 до 15:00 (влітку – з 8:30) та з 17:30 до 20:30 (влітку – до 21:00). У туристичних центрах торгові точки можуть працювати до пізнього вечора та без вихідних.

Окрім шуб та різноманітних хутряних виробів, у країні можна вигідно прикупити гарний трикотаж, шкіргалантерею та шкіряне взуття. Не дарма так багато туристів вирушають до Греції у шоп-тури. Крім того, тут роблять якісні та різноманітні ювелірні прикраси із золота та срібла. Поціновувачів антикваріату напевно зацікавлять афінські ринки та магазини старовинних речей. Як сувеніри дешевше зійдуть статуетки з мармуру та алебастру, «червонофігурні» та «чорнофігурні» вази, а також інша кераміка, мережива та вишивка.

Один із основних продуктів, який купують у Греції, — оливкова олія. Придбати його можна як у супермаркетах, так і в аеропорту. Також варто звернути увагу на такі продукти: мед, оливки, узо. Дуже часто вони замінюють туристам сувеніри-подарунки для друзів та знайомих.

Кухня та ресторани

Грецька кухня - це велика кількість овочів і зелені, молочних продуктів (особливо м'яких сирів), оливок та оливкової олії, хліба та вина. З «важкого» найчастіше готують баранину та м'ясо птиці, не цураються також яловичини та свинини. Рекомендуємо скуштувати справжній грецький салат (як кажуть, відчуйте різницю), восьминога гриль, «мусаку» — запіканку з баклажанів, м'ясного фаршу та помідорів, «пастиціо» — різновид лазаньї, «стіфадо» — м'ясне рагу з цибулею у виннокорично "спецофаї" - перчені сосиски зі свіжими томатами, "пайдакію" - баранячі відбивні на грилі.

Греки дуже пишаються своїм сиром, у жодній країні світу не вживають цей продукт у таких кількостях. У кожному регіоні є свій сорт, яким він славиться.
На солодке можна замовити "загальнобалканську" баклаву або "галактобуреко" - листкове тістечко з кремовою начинкою. Обов'язково варто скуштувати найсмачніші грецькі вина, анісову горілку узо (на любителя) і, зрозуміло, ракію.

У будь-якій точці грецького міста неодмінно виявиться якась закусочна, шашлична, кондитерська, кав'ярня, бар, таверна, чарка або пивна. Ресторани з міжнародною і грецькою кухнею теж є всюди, а порції не скривдять навіть мандрівників, які зголодніли.

Розваги та пам'ятки

Греція — абсолютний «маст-візит» для всіх шанувальників давньогрецької культури, візантійської спадщини, для тонких поціновувачів чуйного світу флори та фауни і навіть для лінивих до знань п'ятиклашок — ніхто не скасовував у шкільній програмі міфи Стародавньої Греції та «Одіссею» Гомера. Словом, що набив оскому, але від цього не втратив своєї актуальності вираз про те, що «в Греції є все» по відношенню до визначних пам'яток застосовується на всі 100%. У ході однієї (і навіть п'яти) поїздок не варто намагатися осягнути неосяжне і замахнутися на головні культурні пам'ятки країни — це просто неможливо, вони розкидані від Криту до Македонії, і кожен з них заслуговує на особисту присутність. Порада проста: розслабтеся і вивчіть ті краси, що знаходяться навколо.

Серце країни — Афіни з легендарним Акрополем, практично недоторканим часом кварталом Плаку і такими музейними зборами, що решта світу заздрісно видихає. У відносній близькості знаходиться красуня Арголіда з вражаючою інженерною спорудою Корінфського каналу, громадою античного театру в Епідаврі, величні Мікени з гробницями царів.

Рухаючись на північ від столиці, на туристів чекають Дельфи, де стоїть той самий храм Аполлона, в якому колись сидів знаменитий оракул. Тут же, на півночі, можна обмитися водою Кастальського ключа, заглянути в давні Фіви або забратися вглиб до монастирів Метеори. Ці масивні скельні скульптури химерної форми, створені природою, давно стали однією з головних святинь православної Греції. Сусідить із цією областю уславлена ​​грецька Македонія - батьківщина великого завойовника Олександра Македонського. Тут же святий півострів Афон і ціла сонма пам'яток з приставкою «обов'язково до відвідування»: наприклад, Біла вежа в Салоніках (столиця області) або печера Петралона, а також монастирі Святої гори Афон.

Серце країни — Афіни з легендарним Акрополем, практично недоторканим часом кварталом Плаку і такими музейними зборами, що решта світу заздрісно видихає.
Повертаючись до благодатного грецького півдня, не можна обійти увагою Пелопоннес, що розтік химерною плямою по морю. Тут і давня Спарта з Олімпією, і маса монастирів, і містичне місто-примара Містрас. Навколо розкидані чудові грецькі острови, кожен із своєю родзинкою. Наприклад, острів Фаулза та його уславленого «Волхва» Спецес, або Патмос з його печерою Апокаліпсису, а також Міконос із чарівними ландшафтами на кшталт Дон Кіхота — з блакитним небом та млинами. Зрозуміло, Кріт — і його Кноський палац із лабіринтом Мінотавра чи Родос — батьківщина Колосса Родоського та фантастичного палацу Великих Магістрів. І це лише мала частина багатств чарівної дивної Греції.

У неділю з 1 листопада до 31 березня в Греції вхід у всі музеї безкоштовний. Будь-якого дня безкоштовно ходять музеями та стародавніми пам'ятками археологи, архітектори, художники та викладачі вузів, а студентам надається знижка 50%.