Відпочинок в Італії

Регіони та курорти Італії

Північ - це міжнародна Італія, з першого погляду її не так просто відрізнити від Франції чи Швейцарії. Натомість тут зосереджено весь модний шик, у цей регіон їдуть по шопінг, а також на гірськолижні курорти. Центр - осередок історії та культури: це Рим з його пам'ятками на кожному кроці, Ватикан, Піза та поля Тоскани. А південь - це та сама Італія з фільмів з Адріано Челентано: некваплива, буйна, найспекотніша і сонячна - "італійська". Читайте також докладніше про всі області та острови Італії.

Міста Італії

В Італії понад 8 тис. великих і маленьких міст, але є кілька, без відвідування яких не вважається, що ви були в Італії. Насамперед, це міста історії: неповторний Рим з його давньою, візантійською та середньовічною культурою, Ватиканом та резиденцією Папи Римського; Салерно з його археологічними парками, давньогрецький світ та архітектурні пам'ятки Сіракуз. Любителям історії також варто відвідати Долину храмів в Агрідженто та місто Святого Антонія Падую.

За мистецтвом варто їхати, зрозуміло, до Флоренції — у галереї Уффіці зібрано найбільшу в Італії колекцію живопису. Не можна не відвідати Венецію: це місто, побудоване на каналах, саме по собі — одна велика пам'ятка просто неба. Найрозкішніший шопінг – у Мілані, а романтичні натури оцінять Верону.

Видихнути і «перетравлювати» враження найкраще на півдні країни — цей регіон ніби створений для байдикування. Наприклад, у Барі постійно відбуваються різні фестивалі, і весела музика не замовкає ні вдень, ні вночі. Усамітнитися з природою можна в сицилійському містечку Трапані — там лише поля та нечисленні фермери (зі своєю фермерською їжею — це важливо). Ну і, звичайно, Неаполь — саме там вигадали піцу. З того часу неапольці вважають свій обов'язок перед людством виконаним і ведуть вельми пустий спосіб життя.

Пляжні курорти

Пляжні курорти розташовані в Італії по всьому периметру країни — лише понад 7500 км. Практично всі узбережжя країни відрізняють пологий вхід у море та гарні бухти.

Найпопулярніший італійський пляжний курорт - Ріміні. Це 15 км піщаних пляжів, великий вибір бюджетних готелів на узбережжі та весь спектр розваг. До послуг заможної публіки — Лідо-ді-Езоло та решта Венеціанської рів'єри з доломітовим піском, мілководдям і дуже теплою водою, а також Тосканська рів'єра з її розкішними готелями та ресторанами. Ті, хто любить тусовки та свята до ранку 7 днів на тиждень, оцінять Сан-Ремо, а охочим відпочити серед первозданної природи – дорога на Адріатичне узбережжя Апулії та Емілії Романьї.

Клімат

Клімат Італії дуже різноманітний. На півночі - помірно спекотне літо (у липні від +22 ° C до +24 ° C) і туманна зима (у січні близько 0 ° C). Клімат острівної частини Італії – середземноморський, дві третини року там ясне блакитне небо, літо спекотне та сухе (у липні +26 °C), а зима тепла та м'яка (від +8 °C до +10 °C у січні). Сніг випадає дуже рідко, крім гірських районів Альп, де на висотах понад 1500 м він лежить до 200 днів на рік. На півдні півострова з березня до жовтня дмуть сухі спекотні вітри з Сахари — «сирокко». У цей період температура підвищується приблизно до +35 °C, повітря стає сухим та запиленим.

У гірських районах країни (Альпи та Апенніни) зима холодна, температура може досягати -20 °C. На решті території Італії зима досить м'яка. На півдні, у материковій частині країни та на островах, у тому числі на Сицилії, клімат субтропічний.

Максимум опадів посідає зиму. У високогірних Альпах, де розташовані перевали, що з'єднують Італію з країнами континентальної Європи, часті снігопади.

Готелі Італії

Категорії готелів по-італійськи відносні. Зазвичай туроператори виставляють зірочки «своїм» готелям на підставі власних, більш-менш суб'єктивних оцінок. Варто пам'ятати, що не всі тризірники в країні можуть похвалитися кондиціонерами.

Найпопулярніший вид розміщення на гірськолижних курортах – апартаменти та шале. Готелі в горах, як правило, невеликі, з напівпансіоном, обстановка в номерах - дуже проста. Вибираючи їх, основну увагу слід приділяти віддаленості від підйомника і наявності сховища для лиж. Проживання в готелі дорожче, ніж в апартаментах та шале, проте є харчування та інші сервіси. Також зустрічаються «готелі-резиденції», що пропонують як номери, так і апартаменти (зазвичай, апартаменти знаходяться в одному крилі будівлі, а номери — в іншому).

Пляжі Італії

Пляжі на італійському узбережжі - муніципальні, але вони часто діляться на ділянки та віддаються в оренду підприємцям. Кожна ділянка має свій «баніно» — пляжний доглядач, який стежить за порядком і чистотою, стягує плату за користування парасольками та лежаками (близько 7-15 EUR за комплект). За місцевими правилами, перші 5 м пляжу від кромки води безкоштовні: там можна засмагати і на рушник, не витративши ні цента.

Один із найпопулярніших курортів - Ріміні. Пляжі тут широкі, піщані, вхід у море пологий та зручний, тому це узбережжя чудово підходить для відпочинку з дітьми. Неподалік Річчіоні є аквапарки (Aquafan і Beach Village), дельфінарії та інші розваги.

На смузі пляжів між Ріміні та Річчоне знаходиться найбільший курорт Італії: безліч барів, клубів, пляжних дискотек, куди з'їжджається влітку вся європейська молодь. Музика та веселощі гримлять цілодобово, але по понеділках — одна велика сієста, все закрито.

Лігурійське узбережжя - це пляжі з дрібним золотистим доломітовим піском. Тут уже буде цікавіше старшим дітям — парки атракціонів та інші розваги орієнтовані скоріше на підлітків.

Узбережжя на півдні Італії переважно скелясте. Пляжі біля Неаполітанської затоки розташовуються на спеціальних платформах (до моря є сходи), та сама історія — на острові Капрі. Виняток становить острів Сицилія — пляжі переважно піщані та піщано-галькові, іноді зустрічаються кам'янисті.

Ну, а найкращим місцем для дайвінгу в Італії традиційно вважається Сардинія. Самі італійці кажуть, що саме тут найкрасивіше море. Туристів на Сардинії багато, але навіть у сезон можна знайти відокремлені куточки, де немає нікого.

Перебувати на муніципальних пляжах з 1:00 до 5:00 в Італії заборонено законом. Пляжі патрулюються поліцією, яка штрафує любителів нічних прибережних посиденьок на 200 EUR.

Гірські лижі в Італії

Зимова Італія під «гірськолижним» соусом — украй апетитна страва! Напевно, навіть найперший, тобто захоплений гірськолижник не зможе запам'ятати назви всіх італійських гірськолижних курортів... та що там усіх — навіть половини! Їх на «Великому чоботі» справді дуже багато: високих і низьких, складних і простих, коротких і довгих, з різноманітною експозицією та рельєфом (судіть самі по супутниковій карті). І вся ця різноманітність, треба віддати належне умілим аборигенам, підтримується в чудовому стані та охоплена цілою мережею підйомників. Додайте до цього щедрі скі-паси — і відповідь на запитання «Чому кожної зими мільйони гірськолижників, незважаючи на відчутні ціни, обирають саме Італію?». стане очевидним.

Лікування в Італії

Лікувальні курорти в Італії зосереджені біля термальних джерел цілющих вод, насамперед у районі Тоскани. У цих санаторіях лікують захворювання опорно-рухового апарату та дихальних органів. Найвідоміші термальні курорти - Абано-Терме та Монсуммано-Терме. Тут пропонують безліч оздоровчих програм, включаючи антивікову, антицелюлітну, релакс, фітогрязетерапію та багато іншого. Монтекатині-Терме спеціалізується на лікуванні мінеральними водами та брудом.

Фьюджі спеціалізується на урології та лікуванні хвороб сечостатевої системи - тутешня мінеральна вода має унікальні властивості і здатна розчиняти камені в нирках.

Вода з термальних джерел Іскі посилює кровообіг і підвищує імунітет. Тут давно та успішно виліковують ревматизм, а також захворювання дихальних шляхів. Загалом на території острова 6 термальних парків із десятками басейнів.


10 речей, які потрібно зробити в Італії
  • Виявитись біля витоків Імперії — відвідати Форум і пагорб Палатин у Римі.
  • «Здійснити сходження» на купол собору Св. Петра у Ватикані та оглянути місто з висоти пташиного польоту.
  • Послухати пісні гондольєрів у Венеції.
  • Постояти у тіні собору Дуомо у Мілані.
  • Побачити, як сила мистецтва бореться із законом земного тяжіння у Пізі.
  • Покричати «Лижнюююююю!» на схилах Доломітових Альп.
  • Вникнути в історію «капо» та «капоне» на Сицилії.
  • Проспівати «Сюзанну» з фірмовою хрипотою на пляжі Сан-Ремо.
  • Пустити скупу сльозу над найсумнішою у світі історією у Вероні.
  • Побувати в Сорренто і повернутися - без жодних умовлянь torna a Sorrento!
  • Шопінг та магазини
  • Магазини, як правило, працюють весь день - з 9:00 до 20:00, деякі відкриті і в неділю. Обідня перерва зазвичай з 13:00 до 15:30. У курортних місцях магазини часто працюють до пізнього вечора та у вихідні.

З Італії везуть солом'яні капелюшки, брошки з різними варіантами венеціанських масок, фарфорових ляльок та клоунів. Тут багато хутряного одягу та взуття, якісних виробів зі шкіри (куртки, сумки), за хорошими цінами продається одяг італійських модельєрів, трикотаж, гарна білизна, фарфор, кришталь, прикраси та біжутерія.

Хороші покупки можна зробити в аутлетах — великих магазинах у передмісті, де зі суттєвою знижкою продаються речі основних італійських дизайнерів.

У «столиці моди та дизайну» Мілані є магазини та бутіки всіх відомих італійських та міжнародних брендів. Більшість розташовані на вулицях Віа-делла-Спіга (Via della Spiga), Віа-Мандзоні (Via Manzoni), Віа-Сант-Андреа (Via Sant' Andrea) та Корсо-Вітторіо-Еммануеле (Corso Vittorio Emanuele).

Друге та третє місця після Мілана у рейтингу «модних міст країни» займають Рим та Флоренція. Головною торговою вулицею Риму вважається Віа-дей-Кондотті (Via dei Condotti), а Флоренції - Віа-де-Томабуоні (Via de Tornabuoni). Докладніше: шопінг в Італії.

В Італії два періоди сезонних знижок та розпродажів, італійською sconti та saldi: з 7 січня по 1 березня і з 10 липня по 31 серпня. Поїздка до країни у цей час обіцяє стати ще приємнішою з погляду вигідних покупок.

Кухня

Італійська кухня настільки відома у всьому світі, що розповідати окремо про типові страви сенсу великого немає. Перша страва за обідом — традиційно паста чи різотто. На друге - м'ясо або риба з овочевим гарніром. Супи прийнято подавати на вечерю, найпопулярніший — «мінестроні» (легкий суп із сезонних овочів, іноді з рисом чи макаронами). Сніданки в італійців прості та невигадливі, як правило, це кава, зазвичай капучіно, і круасан або бутерброд. Якщо є час, замовляють «фокаччу» — великий товстий коржик, який їдять із соусом песто. До речі, капуччино в цій країні п'ють лише вранці, після обіду — винятково маленький еспресо.

Піцу готують буквально у кожному ресторані. У деяких дешевих закладах розігрівають розморожену, але це радше рідкість. Італійці ставляться до їжі з великою повагою і знають, що піца повинна бути приготовлена ​​перед подачею, бажано в дров'яній печі.

Італійські десерти – це окрема пісня. Кожен кухар, який себе поважає, має свій власний рецепт тірамісу, яким ні за що не поділиться. Кафе-морозиво – «джелатерія» – в будь-якому італійському місті буквально на кожному кутку, і «джелато італіо» цілком заслужено вважається найсмачнішим у світі. Смак одного і того ж сорту в різних кафе може відрізнятися, і це нормально, тому що рецептура у всіх своя, і часто це домашні рецепти.

Італійське вино

До італійської трапези обов'язково подають вино. У країні багато винних регіонів, а кількість сортів напою йде на тисячі. Без пляшки тут буквально не розберешся, але є лайфхак. Існує думка, що чим довше витримувалося вино, тим краще, але насправді все залежить від урожаю винограду. У більшості італійських винотек є спеціальна табличка (її можна попросити і вам із задоволенням дадуть), де вказаний сорт винограду, і який рік для його збору був вдалим. На пляшці є вся ця інформація, вам залишається лише порівняти та прицінитися. Ціни на добре вино починаються приблизно від 8-10 EUR за пляшку.

Дешевого столового вина це не стосується, італійські господині в ньому вважають за краще маринувати рибу, але ніяк не подавати на стіл.


Ресторани, тратторії та піцерії Італії

До вибору ресторану в Італії слід підходити уважно, інакше несподівано для себе можна опинитися у закладі, де одна страва коштуватиме 100 EUR і вище. Тому варто заходити до закладів, біля входу до яких загальний огляд вивішено меню з цінами.

Шикарні ресторани з мішленівськими зірками Італії є у ​​великих містах. Здебільшого поширені маленькі сімейні — тратторії. Різниця буде лише в рівні сервісу, красі інтер'єрів та асортименті страв, але ніяк не як їжа. Найчастіше в тратторії гостей обслуговує сам господар, а меню із 5-10 позицій змінюється щодня.

Остерія - місце швидше для охочих випити вина, ніж їсти. Можливо, запропонують пасту, але швидше за це будуть закуски — antipasti: ковбаса, сир, оливки та брускетти. Обслуговувати з особливим ентузіазмом теж ніхто не стане, тому і ціни в остерії нижче, ніж у тратторіях. Піцерій в Італії достаток у будь-якому місті. Деякі працюють лише «на винос», але в багатьох є столики. Вибрати «правильну» піцерію в незнайомому місті дуже легко: якщо є черга (особливо з італійців), значить місце, що стоїть.

Середні ресторанні ціни: закуска 4-10 EUR, перша страва 10-12 EUR, друга страва 10-25 EUR, десерт 5-7 EUR, вино від 2 EUR. Додатково в рахунок включать coperto (італ. Скатертина) у розмірі 1,5-4 EUR - плату за столик.

Найбільш ощадливі варіанти пропонують ресторани з табличкою «menu turistico» («туристичне меню» — аналог російських комплексних обідів). Поруч із табличкою має бути зазначена вартість за повноцінний обід з кількох страв із десертом та вином.
Італійці — не ті люди, які відмовлятимуться від чайових (5-10 %), незважаючи на повсюдне поширення «комплексних цін», які вже включають оплату всіх послуг.

Розваги та визначні пам'ятки Італії

Більше половини всіх європейських культурних цінностей зосереджено біля Італії. По суті, вся країна — це один величезний музей просто неба. Багато чого з того, що варте уваги, створила сама природа: це неймовірної краси альпійські схили, пляжі Адріатики та Середземномор'я, скелясті узбережжя Неаполітанської затоки, а також численні заповідники та озера.

Крім природної краси, Італія — це руїни потужної стародавньої цивілізації, культурні та архітектурні пам'ятки, похмурі середньовічні замки і, зрозуміло, музеї та галереї. Ця країна дала світу не один десяток видатних живописців, скульпторів та інших митців, і сьогодні вся спадщина дбайливо зберігається в численних італійських галереях і доступна кожному туристу.